Сайт учителя математики та інформатики

Коробко І.І.

Меню сайту
Пошук
Друзі сайту
 • Все для веб-мастера
 • Программы для всех
 • Мир развлечений
 • Лучшие сайты Рунета
 • Кулинарные рецепты
 • Вугледарський НВК
 • Вугледарська ЗОШ №2
 • Вугледарська ЗОШ №3
 • Сайт учителя Сороки Г.П.
 • Календар
  «  Травень 2019  »
  ПнВтСрЧтПтСбНд
    12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031
  Наше опитування
  Оцініть мій сайт
  Всего ответов: 1075
  Статистика

  Онлайн всього: 1
  Гостей: 1
  Користувачів: 0
  Форма входу
  Логін:
  Пароль:

  Урок №19-20.Поняття таблиці, поля, запису. Основні етапи роботи з базами даних у середовищі системи управління базами

   даних.  Режими роботи в СУБД. Відображення моделі «сутність-зв'язок» на базу даних. Властивості полів, типи даних.


  Мета:

  Формування знань про основні поняття бази даних та типи даних,що зберігаються в базах даних.

  Ознайомити з властивостями бази даних та структурую найпростішої бази даних.

  Розвивати логічне мислення увагу, уважність, зацікавленість, уміння аналізувати матеріал, робити висновки та узагальнювати.

  Виховувати наполегливість, цілеспрямованість, творчу активність, кмітливість, дисциплінованість.                                                        
   Хід уроку


  На сьогоднішньому уроці ви дізнаєтесь, як можна розпочати реалізовувати проекти в MS Access.

  Ознайомлення з інтерфейсом та структурою MS Access
          Зовнішній вигляд програми подібний до інших програм пакету Microsoft Office, які ми вивчали раніше. Але є важливі відмінності:
  • потрібно спочатку зберегти новостворену базу, а вже потім створювати в ній об'єкти, подальше збереження програма пропонує виконати в разі зміни будь-якого об'єкта бази даних;
  • відсутня робоча область, потрібно спочатку створити певний об'єкт;
  • панель інструментів може змінюватись, наприклад, залежно від того, з яким об'єктом працювати.
  Об'єкти СКБД Access
         Таблиця
  — організація збереження даних у вигляді двовимірного масиву. Вона є основним об'єктом БД. Решта — похідні від таблиці. Структуру двомірної таблиці утворюють стовпці й рядки. Їхніми аналогами в структурі найпростішої бази даних є поля і записи. Якщо записів у таблиці поки що не має її структура утворена тільки набором полів. Змінивши склад полів базової таблиці (або їхньої властивості), ми змінюємо структуру бази даних й відповідно, одержуємо нову базу даних.

  Режими роботи: Режим таблиці, Конструктор, Майстер таблиць.
        Режим таблиці видає бланк (форму) абстрактної таблиці. Потім вона може приймати конкретне наповнення і вміст.
        Робота Майстра таблиць заснована на використанні заготовок таблиць, з яких користувач вибирає поле для своєї нової таблиці. Звичайно, передбачувані заготовки полегшують роботу користувача, але вони не вирішують всіх життєвих випадків. Та й навряд чи будь-яка, навіть хороша, заготовка може повністю задовольнити потреби та запити всіх користувачів.
  З усіх способів створення таблиць найзручнішим є спосіб (режим), який називають Конструктор. Він особливо зручний на етапі початкового вивчення СУБД Access.
  Властивості полів бази даних

  Поля бази даних не просто визначають структуру бази – вони ще визначають групові властивості даних, записуваних в осередки, що належать кожному з полів. Нижче перераховані основні властивості полів таблиць баз даних:

  Ім’я поля – визначає, як варто звертатися до даних цього поля при автоматичних операціях з базою ( за замовчуванням імена полів використовуються як заголовки стовпців таблиць).

  Тип поля – визначає тип даних, які можуть утримувати в даному полі.

  Розмір поля – визначає граничну довжину (у символах), які можуть розміщуватись в даному полі.

  Формат поля – визначає спосіб форматування даних в осередках, що належать полю.

  Маска вводу – визначає форму, у якій вводяться дані в поле (засіб автоматизації введення даних).

  Підпис – визначає заголовок стовпця таблиці для даного поля (якщо підпис не зазначений, то як заголовок стовпця використовується властивість Ім’я поля).

  Значення за замовчуванням – те значення, що вводиться в комірки поля автоматично (засіб автоматизації введення даних).

  Умова на значення – обмеження, використовуване для перевірки правильності введення даних (засіб автоматизації введення, що використовується, як правило, для даних, що мають числовий тип, грошовий тип або тип дати).

  Повідомлення про помилку – текстове повідомлення, що видається автоматично при спробі введення в поле помилкових даних (перевірка помилковості виконується автоматично, якщо задано властивість Умова на значення)

  Обов'язкове поле – властивість, що визначає обов’язковість заповнення даного поля при наповненій базі.

  Порожні рядки – властивість, що дозволяє введення порожніх рядкових даних (від властивості Обов’язкове поле відрізняється тим, що ставиться не до всіх типів даних, а лише до деяких, наприклад до текстового).

  Індексоване поле – якщо поле має цю властивість, всі операції , пов'язані з пошуком або сортуванням записів за зазначенням, що зберігається в даному полі, істотно прискорюються. Крім того для індексованих полів можна зробити так, що значення в записах будуть перевірятися по цьому полю на наявність повторів, що дозволяє автоматично виключати дублювання даних.

  Тут потрібно звернути увагу на те, що оскільки в різних полях можуть утримуватися дані різного типу, та й властивість в полів можуть розрізнятися залежно від типу даних.

  Типи даних

  З основними типами даних ми вже знайомі. Так, наприклад, при вивченні електронних таблиць Microsoft Excel ми бачили, що вони працюють із трьома типами даних: текстами, числами й формулами. База даних Microsoft Access працює із наступними типами даних:

  Текстовий – тип даних, який використовується для зберігання звичайного неформатованого тексту обмеженого розміру (до 255 символів).

  Поле Мемо – спеціальний тип даних для зберігання більших обсягів тексту (до 65535 символів). Фізично текст не зберігається в поле. Він зберігається в іншому місці бази даних, а в полі зберігається покажчик на нього, але для користувача такий поділ не завжди помітний.

  Числовий – тип даних для зберігання дійсних чисел.

  Дата/час – тип даних для зберігання календарних дат і поточного часу.

  Грошовий – тип даних для зберігання грошових сум. Теоретично, для їхнього запису можна було б користуватися й полями числового типу, але для грошових сум є деякі особливості (наприклад, пов’язані із правилами округлення), які роблять більше зручним використання спеціального типу даних, а не настроювання числового типу

  Лічильник – спеціальний тип даних для унікальних (не повторюваних у поле) натуральних чисел з автоматичним нарощуванням. Природне використання – для порядкової нумерації записів.

  Логічний – тип для зберігання логічних даних (можуть приймати тільки два значення, наприклад, Так чи Ні).

  Поле об'єкта OLE – спеціальний тип даних, призначений для зберігання об'єкта OLE, наприклад, мультимедійних. Реально, звичайно, такі об'єкти в таблиці не зберігаються. Як і у випадку полів Мемо, вони зберігаються в іншому місці внутрішньої структури файлу бази даних, а в таблиці зберігаються тільки покажчики на них (інакше робота з таблицями була б надзвичайно вповільненою).

  Гіперпосилання – спеціальне поле для зберігання адрес URL Web - об'єктів Інтернету. При натисканні на посилання автоматично відбувається запуск браузера й відтворення об'єкта в його вікні.

  Майстер підстановок – це не спеціальний тип даних. Це об'єкт, настроюванням якого можна автоматизувати введення даних в поле так, щоб не вводити їх в ручну, а вибирати із списку, що розкривається. 

  Давайте ми згадаємо, що вивчили на уроці. Для цього пройдемо тест.

  Натискаємо посилання "База даних".

  У вікні яке відкриється  введемо Прізвище, ім’я та клас, де показано на малюнку. Натискаємо «Почати  тест». Відповідаємо та отримуємо оцінку. 


  Тест:База даних

  Практична робота
  Copyright MyCorp © 2019
  Створити безкоштовний сайт на uCoz